Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum kaplama aslında herkesin tercih ettiği bir kaplama türüdür. Çünkü diş hekimliğinde geçmiş 5 seneden bu yana zirkonyum kendi bünyesinde de bir aşama kaydetti. Nasıl kaydetti? Laboratuvar işlemlerindeki en büyük avantajı bilgisayar destekli üretim. Zirkonyum da bilgisayarla rahatlıkla uygulanabilir ve kullanılabilir hale geldi. Yani bu şu demek oluyor biz hastanın ölçülerini alıp laboratuvarımızda bilgisayar ortamında boy ölçüleri olması gerektiği sınırlar dahilinde zirkonyum uygulamasının altyapısına hazırlıyor. Dolayısıyla bilgisayar sisteminden önce bazı uygulamalarda diş etleriyle ve dişlerle olan irtibat çok kötü sonuçlara sebebiyet veriyordu. Diş eti iltihaplanmaları, diş eti kızarmaları kanamaları bunun sonuçları. Günümüzde zirkonyum uygulamalarında böyle bir kötü sonuçla karşılaşmıyoruz. Dolayısıyla estetik açıdan ve fonksiyonel açıdan çok doğru bir sonuç elde ediliyor.

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama

Zirkonyum Kaplama Kimler İçin Uygundur?

12 ile 16 arasındaki yaşlarda gerekli uygulamalar mecburiyetler varsa tabii ki yapılır. Ama ileriki yaşlarda 16, 18’li yaşlardan sonra bir trafik kazası geçirmiş motor kazası geçirmiş, herhangi bir defekt olmuş dişlerini kaybetmiş. Başka bir takım sebeplerle belirli hastalıklarda dişlerini kaybetmiş kişilerde zirkonyum uygulamalarını sağlıklı ve uzun ömürlü olarak yapabiliyoruz.

Uygulamanın Süreci ve Aşamaları

Zirkonyum uygulamasının 5 veya 6 gün içerisinde zirkonyumlu tam bir ağızı hastaya takabiliyoruz. Yani hastamızın ağzında düzeltilmesi gereken başka problemler yoksa veya implantları yoksa ölçüleri aldıktan 5 gün sonra dişlerini takmış oluyoruz.

Zirkonyum Kaplama Avantajları

Zirkonyumun avantajı diş yapısının doğal görünümünde ve ışığı düzgün kıran bir formatta olmasıdır. Bu demektir ki insanlar kendi dişleriymiş gibi insan içine çıkmak da sosyal bünye katılmakta herhangi bir sıkıntı yaşamıyorlar ve dolayısıyla da şöyle bir avantaj elde ediliyor. Tertemiz pırıl pırıl bir ağıza sahip oluyorsunuz. Ve kendi dişiniz mi yoksa yapılmış mı anlaşılması çok zor bir yapıda olmasıdır.

Yaşam Kalitesinde Değişiklikler

Herhangi bir ağırlıkları olmayacak, yemek artıkları olmayacak, herhangi bir sorunları birikmeyecek, diş etleri ile olan ilişkisi düzgün ve sağlıklı olduğu için herhangi bir şekilde diş eti problemleri olmayacak. Kanamaları olmayacak ve sonuç olarak son derece sağlıklı ve güzel bir diş yapısına kavuşmuş olunacak.