Bonding Ankara

Bonding Ankara

Bonding Ankara – Bonding Nedir?

Bonding konusu çok gündeme gelmiş bir konu, bonding’deki esası size vurgulamak istiyorum.  Öncelikle bonding’de dişteki küçük şekil bozukluklarını düzeltebilirsiniz.

En büyük kullanım alanı ise iki dişinizin arasında küçük aralıklar olduğunu düşünün bu küçük aralıkları bonding ile tek seansta kapatabilirsiniz.

En büyük özelliği dişe zarar vermemesi.  Hekim dişteki aralığı sadece küçük bir malzeme ekleyerek yapıyor. Böylece aynısı hasta kişi aralıklarla kurtulabiliyor. En büyük güzelliği dişe zarar vermemesidir.

bonding ankara

bonding ankara

Bonding’de En Önemli Konu Nedir?

Renk seçimi, diş ile bonding’in uyumu için çok önemlidir. Bu yüzden hep söylendiği gibi, işinin ehli bir hekime yaptırmak lazım. Kliniğimiz diş hekimleri bu konuda çok maharetli bu yüzden kendinizi güvenerek bize emanet edebilirsiniz.

Bonding Uygulamalarının Ömrü Ne Kadardır?

Bonding uygulamalarının ömrü kişiden kişiye değişebilir. Ama buna bir ortalama vermek gerekirse ağız hijyeni iyi olan veya fonksiyon bozuklukları olmayan optimum bir vaka da bizim beklediğimiz ortalama süre 5 ila 8 sene arasında değişir.

Bunun haricinde ağız hijyeninin veya ağız yapısının müsait olduğu vakalarda bu sürenin aşılması da mümkündür.

Bonding Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Bonding uygulamasının süresi hakkında bilgi vermek aslında doğru değil sebebi ise bir diş hekimi bir uygulamayı 1 saate yaparken diğer bir diş hekimi 15 dakikada da yapabilir ama önemli olan ortaya çıkan sonuçtur. Ortalama süre vermek gerekirse diş başına bir tane bonding aşağı yukarı yarım saat ile 45 dakika arasında sürer.

Bonding Yaptıranların Nelere Dikkat Etmesi Gerekir?

Bonding yaptıran bireylerin dişini kendi dişi gibi kullanmalıdır. Tırnak yeme, fındık fıstık kırma, diş ile farklı cisimler açma bunları yapmamak gerekir. Bonding’in en büyük avantajı şu dişe zarar vermeden yapılıyor, dişe bir malzeme ekleniyor ve hemen o seansta yapılıyor.

Olurda kişi bunları yaparsa ve bonding’in bir parçası kırılırsa diş hekimine gidip o parçayı hemen tamir ettirmek mümkün. Çok fazla çay, kahve, sigara tüketen birinin dişleri çok çabuk sararacaktır, bonding yaptıran birinin de bunlara dikkat etmesi gerekmektedir.

bonding ankara

bonding ankara

bonding ankara

bonding ankara