Kanal Tedavisi

Batıkent Kanal Tedavi

Endodontik Tedavi / Kök – Kanal Tedavisi

Dişin ağızda görünmeyen, kemik içerisinde kalan kısmına kök, bu kısmın tedavisine de kök kanal tedavisi denilmektedir. İlerlemiş diş çürüğü, şiddetli hassasiyet veya ağrı, travmaya bağlı diş dokularının geri dönüşümsüz harabiyeti kök kanal tedavisi ile tedavi edilmektedir.

Endodontik Tedavi

Diş dokularının merkezinde pulpa adını verdiğimiz, dişin büyümesinden sorumlu sinirsel yapı bulunmaktadır. Canlı ve sağlıklı bir dişte korunması gereken pulpa dokusu hasarlı dişlerde ağrı oluşturarak bizleri uyarmaktadır. Kök kanal tedavisiyle pulpa dokusu çıkarılıp yerine doku dostu materyallerle kök dolgusu yapılır. Bu sayede dişler ağrıdan arındırılıp, uygun estetik ve fonksiyonel yapıyla desteklenerek ağızda tutulur.

Kök – Kanal Tedavisi

Hastalarımızın en korktuğu tedavilerden olan kök kanal tedavisi günümüzde, ağrısız bir şekilde kolayca uygulanabilmektedir. Kliniğimizde döner eğe sistemleri ve ileri görüntüleme yöntemleri ile desteklenmiş olan bu tedavi hızlı ve güvenilir şekilde tamamlanmaktadır. Kökün anatomik yapısına uygun ve doğru yapılmış bir kök kanal tedavisinin başarı oranı %90’ın üzerindedir.