Ağız ve Çene Cerrahisi Kliniği

Ağız ve Çene Cerrahisi Kliniği

Ağız ve çene cerrahisi kliniğinde yapılan diş çekimi, dişin kemikteki soket denilen yuvasından uzaklaştırılması işlemidir. Basit diş çekimi lokal anestezi altında ağız içinde görünen dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir.

Tedavisi mümkün olmayan dişlerin çekimi, diş kökü ya da kemik patolojilerinin olduğu durumlar (tümör, kist vs.), implant cerrahisi gerektiren durumlar, kemik oluşturmaya yönelik işlemler, protez öncesi doku hazırlığı gerektiren durumlarda anestezi altında gerçekleştirilecek cerrahi işlemlere ihtiyaç duyulabilir. Bu işlemler ağız ve çene cerrahisi kliniğinde alanında uzman hekimler tarafından yapılmaktadır.

Cerrahi çekim ağız içinde rahatça görülemeyen, diş eti sınırında kırık olan ya da gömük dişlerin çekiminde kullanılan tekniktir. Bazı durumlarda dişin üzerinde kaldırılması gereken kemik bulunabilir. Ağız ve çene cerrahisi kliniğinde gömülü dişlerin çekimi uzman hekimler tarafından başarıyla yapılmaktadır.

Çekilecek diş bölümlere ayrıldıktan sonra çıkarılması gerekebilir. Bu durumlarda da cerrahi çekim uygulanır. Normal çekimde olduğu gibi lokal anestezi ile işlem yapılabilir. Dişe ulaşabilmek için kemik kaldırılması işlemi ve dişin bölümlere ayrılması işlemleri Er:YAG lazer ile yapılabilir. Lazer uygulaması ağız ve çene cerrahisi kliniğinde uygulanmaktadır.

Ağız ve Çene Cerrahisi kliniğinde ağız içerisinde yer alan yumuşak ve sert dokularının patolojilerinin tedavisi yapılır. Diş Çekimi, Gömülü diş ameliyatları, Çene ve çevre dokularının kistlerinin tedavisi, Çene tümörleri ve tedavileri, Protetik cerrahi, Çene yüz bölgesi ağrıları, Temporomandibuler eklem bozukluklarının tedavisi, Adontojenik enfeksiyonların tedavisi, Tükürük bezi hastalıklarının tedavisi, Ağız hastalıklarının teşhis ve tedavisi Ağız ve Çene Cerrahisi kliniği çalışma alanı içindedir.

Ankara Batıkent’te bulunan ağız ve çene cerrahisi kliniğinde yukarıda gecen işlemler uygulanmaktadır. Steril ortamda gerçekleştirilen ağız ve çene cerrahisi kliniği hastaların operasyon sonrası iyileşme sürecine de olumlu etki sağlamaktadır. Kliniğimizde ağız ve çene cerrahisi kliniği alanında uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmektedir. Aynı zamanda ağız ve çene cerrahisi kliniğinde uzman doktorların yanı sıra acil tıp teknisyeni çalışanlarımızla acil durumlarda uygun müdahale yapılabilmektedir. Ağız ve çene cerrahisi kliniğinde trombositten zengin fibrin(PRF) uygulaması ile operasyon sonrası hızlı iyileşme sağlanmaktadır. Ağız ve çene cerrahisi kliniğinde operasyon sonrası hastalarımıza uygulanan iv ağrı kesici ve ödem engelleyici ilaçlar hastalarımızın işlem sonrasında daha rahat etmesini sağlamaktadır.